تجربه رانندگی با ساینا (نسخه جدید تیبا)

اتومبیل ساینا دارای مشکل کمبود دید می باشد این کمبود دید هم از قسمت آینه های جانبی نشات می گیرد و هم کمبود دید از ناحیه جلو خودرو می باشد . این موضوع کمبود دید راننده نخستین موضوعی می باشد که به محض نشستن پشت فرمان این خودرو ذهن شما را معطوف خود می کند .

چیزی که در ساینا مانع دید خوب راننده می وشد ستون ها می باشد.

با استارت زدن این خودرو صدای برخواسته از آن مارا خواه ناخواه به یاد خودروهای پراید و تیبا می اندازد! صدایی آشنا!

برای شروع و با فشار دادن پدال کلاچ برای جای‌ گذاری دنده، متوجه این موضوع شدیم که کلاچ به ‌صورت نا متعارفی سفت و خشک بوده به‌ گونه ‌ای که کار تعویض دنده کمی مشکل صورت می‌ گیرد.

باتوجه به این ‌که سیم کلاچ توسط مالک خودرو تعویض شده بود اما بازهم پدال کلاچ سفت بود. باتوجه به این‌ که برخی به علت افزایش وزن ساینا نسبت به تیبا، شتاب کمتری را برای آن پیش‌ بینی می‌ کنند، اما درواقع این‌ گونه نبوده و شروع نسبتا خوبی که همراه با هرزگردی چرخ‌ ها و صدای جیغ لاستیک‌ هاست را تجربه کردیم.

 

سیستم تعلیق مک‌ فرسون در قسمت جلو و سیستم Tarsion Beam مانند پراید، تیبا و ریو در ساینا نیز به کار گرفته شده است و تفاوت خاصی در این زمینه نسبت به تیبا روی نداده است.

عایق بندی کابین به ‌صورتی است که صدای بیرون کمتر به‌ گوش می‌ رسد و برخلاف تیبا دیگر خبری از صدای پیچیدن باد در کابین به‌ گوش نمی ‌رسد، اما هنگامی‌ که دور موتور بالا می ‌رود صدای موتور تا حدودی آزار دهنده شده و آسایش سرنشینان را مختل می ‌کند.

خودروهای ارزان قیمت با مصرف سوخت پایین در اغلب کشورها بسیار پرفروش هستند، به‌ همین خاطر کمپانی ‌های خودروسازی سعی بر این دارند تا روز به روز محصولات اقتصادی و ارزان قیمت خود را بروزرسانی کنند و یا خودرویی جدید در این رده به بازار معرفی کنند.

در ایران نیز نمی ‌توان منکر این موضوع شد، زیرا عمده معاملات بازار مختص به خودروهای زیر 30 میلیون تومان است. اما متاسفانه باتوجه به عدم تنوع محصولات در این رده داغ و پر فروش بازار، انحصارا این بخش از بازار به چند خودروی داخلی و چینی اختصاص یافته است.

پس از این‌ که این خودروی نه چندان زیبا توانست در بازار اسم و رسمی برای خود کسب کند، سایپا اقدام به عرضه نسخه ها‌چ ‌بک این خودرو یا همان “تیبا 2”  کرد که با وجود رقیبانی همچون ام ‌وی ‌ام 110، پراید 111 و البته پژو 206 ( با کمی ارفاق) توانست خود را در دل برخی مشتریان فراری از پراید، جای کند.

تیبا SX در حال حاضر با قیمت 24 میلیون و 856 هزار تومان و تیبا 2 با قیمت 27 میلیون و 346 هزار تومان توسط سایپا به دست مشتریان می‌ رسد.

اما کار به اینجا ختم نمی ‌شود، گروه خودروسازی سایپا در راستای رویکرد توسعه محصول و ارائه محصول جدید به سبد محصولات خود، به تازگی نسل جدیدی از خودروی تیبا صندوق ‌دار را با نام ساینا معرفی و عرضه کرده است.

یکی از پرفروش ‌ترین محصولات زیر 30 میلیون تومان در بازار، پراید بوده که باتوجه به حرف و حدیث ‌هایی که پیرامون نا ایمن بودن این خودرو در محافل خودرویی زده می‌شود، فروش خوبی داشته و دارد.

خودروی دیگری که توانست آمار فروش خوبی را برای کمپانی تولید کننده‌‌ اش بدست آورد، تیباست. خودرویی که از سال 88 تاکنون عنوان دومین خودروی ملی را یدک می‌ کشد.

تیبا توانست در همان ابتدا با وجود هجمه انتقاداتی که بر آن وارد بود، جایگاه نسبتا پایداری برای خود در میان مردم کسب کند و به آمار فروش خوبی دست یابد.

شرکت سایپا برای عرضه تیبا عنوان زیبای ایرانی را به این خودرو اختصاص داد که در وهله اول مخاطب را به فکر وا می‌داشت، زیرا در اولین برخورد با تیبا، چیزی به عنوان زیبایی چشمان شما را خیره به خود نمی ‌کند.

طراحی خارجی این خودرو با وجود خطوط و منحنی ‌های فراوان از ظرافت و زیبایی خاصی برخوردار نیست. طراحی این اتومبیل توسط گروه ایتالیایی بنام (IET) به‌ همراه گروه آنجلینی دیزاین و طراح معروف آن (هارادا) با همکاری مهندسین ایرانی تیم طراحی سایپا صورت گرفته.

به همین خاطر بازهم نمی ‌توان به لغت ‌”ایرانی” که در شعار تبلیغاتی بکار رفته اعتماد کرد، زیرا آنطور که از شواهد بر می آید، تیبا ماحصل همکاری چند تیم خارجی و مهندسین ایرانی است.

 

زمزمه‌ هایی از این خودروی تازه متولد شده در سایت کاشان در اسفند سال 92 با نام 232 شنیده می‌ شد. ساینا به عنوان محصول جدید ساپیا به سبب قرارگرفتن روی پلت فرم X200 عدد 2 را با خود یدک می ‌کشید و رقم دوم آن هم نشانگر سدان بودن آن است.

رقم سوم نیز نشان از دومین فیس ‌لیفت روی این محصول دارد. البته مدیران سایپا اعتقاد دارند تغییرات اعمال شده روی 232 بیشتر از آن چیزی است که به آن فیس ‌لیفت گفته شود و آن را یک خودرو جدید می‌ دانند.

از آن‌جایی که ساینا برای پوشش یک رده قیمتی بالاتر از تیبا طراحی شده، در تیپ‌ های تجهیزاتی مختلف ارائه می ‌شود که نسبت به سایر رقبای هم‌رده یک سر و گردن بالاتر جای می‌ گیرد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید