ساینا : ظاهر اسپرت برای تیبا

ساینا : ظاهری اسپرت برای تیبا

همه میدانیم که اتوموبیل ساینا تازه بر خیابان های ما قدم نهاده است اما باز با این وجود برای این خودروی تازه وارد آینده خوبی پیش بینی می شود

این اتوموبیل نسبت به خودروی تیبا موفق شده است ظاهر زیبا تری را برای خود رقم بزند

بیشترین تغییری که ساینا نسبت به تیبا کرده است در ناحیه های جلویی خودرو و همچنین ناحیه پشت می باشد ولی در قسمت های جانبی کمتر تغییری مشاهده می شود

اگر بخواهیم کمی دقیق‌ تر به بررسی ظاهر ساینا بپردازیم، بهتر است از نقطه قوت آن یعنی چهره تهاجمی و به‌روز شده آن شروع کنیم. سپر بلند و کشیده جلو که در میان خود دریچه بزرگ ورودی هوا به موتور را جای داده، نقش بسزایی در هرچه زیباتر نشان دادن ساینا بازی می ‌کند.

هچنین پرژکتور های دایره‌ ای شکل که در طرفین سپر جا دارند یکی از نکات بارز در ظاهر خودرو به‌شمار می ‌روند. استفاده از خطوط و احجام اغراق ‌آمیز در سپرها، باعث شده با حسی دوگانه از یک خودرو دستکاری شده مواجه شوید، در واقع در نگاه اول ساینا بیشتر شبیه یک خودرو تیون شده توسط هنرمندان فایبرگلاس کار به چشم می آید تا یک خودرو کارخانه ای اصیل.

 

چراغ‌ های جلو از حالت بیضوی به‌صورت کشیده و بزرگ تری ارتقا یافته، که می‌ توان به‌ جرات گفت از کیفیت ساخت بالا تری نسبت به تیبا برخوردار هستند.

اگر ساینا را از نمای جانبی مشاهده کنید تفاوت چندانی میان آن و تیبا نخواهید یافت. تنها در برخی جزئیات مانند راهنمای مثلثی شکل روی گلگیر، امتداد چراغ ‌های جلو و عقب، آینه ‌های جانبی و عدم وجود زه روی درها تفاوت ‌های با تیبا دارد. اما نکته ‌ای که بازهم ساینا را از تیبا زیبا تر کرده است، وجود رکاب بوده که در کنار رینگ ‌های اسپرت آلومینیومی فابریک، ظاهری شکیل‌ تر و زیبا تر را بوجود آورده است.

خطوط برجسته‌ ای که روی گلگیرهای جلو و عقب خودرو خودنمایی می‌ کنند، از تیبا به عاریت گرفته شده که به‌نوعی امضای طراح تیبا به حساب می‌ آید.

شاید به عقیده برخی از کارشناسان آینه‌ های جانبی ساینا با وجود بازنگری در طراحی، ظاهری زیبا تر را برای آن ایجاد کرده باشد، اما نکته که در روز تست ما با آن مواجه شدیم، عدم دید کافی در قسمت پایین آینه بود، زیرا قسمت پایین کمی گرد شده و در نتیجه بخشی قابل توجهی از دید لازم از دست رفته است.

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید