معرفی خودروی تیبا محصول کمپانی سایپا

اتومبیل نسبتا ارزان قیمت «تیبا» محصول شرکت خودروسازی «سایپا» را در سال 1388 رونمایی کردند ولی متاسفانه 19 ماه به طول انجامید تا این خودرو را روانه بازارهای کشورمان کنند .

یکی از مسائل و مشکلاتی که در خصوص خودروی «تیبا» وجود داشت مساله نام این اتومبیل بود که با مشکلاتی روبه رو گشت .

کمپانی «سایپا» خودروی «تیبا»ی خودرو را بر روی نسخه ارتقا یافته خودروی «پراید» قرار داده است . در واقع اگر خودروی «تیبا» را از بعد اندازه مورد بررسی قرار دهیم مشاهده می نماییم که این خودرو اندازه ای بین خودروی «پراید» و «ریو» دارد .

ظاهرا «تیبا» در چهار تیپ مخلف قابل سفارش خواهد بود. البته همان گونه که انتظار میرفت همه این تیپ ها در مشخصات فنی خود یکساناند و صرفا در تجهیزات با یکدیگر تمایز دارند.

المان های طراحی تیبا چندان چشم نواز نیستند و میگ ویند که بیشتر به سمت خودروهای عجیب و غریب آسیای شرقی شباهت دارد اما به هرحال مسئولان سایپا همه توان خود را بکار گرفته اند تا خودروی مشتری پسندی به بازار عرضه شود!

طبق یک فلسفه قدیمی « زیبایی، امری نسبی است » بدین معنی که از یک فرد به فرد دیگر کاملا متغیر است اما در مورد تیبا باید گفت که قریب به اتفاق مردم با نگاهی غیرمعتمدانه به آن نگاه می کنند؛ بدین معنی که گویا بهتر از اینها هم میشد آن را طراحی کرد اما …

ورود به کابین . . .

حتما همه مالکان به محض ورود به کابین تیبا، صندلی های ریو را دیده اند! رودری ها نیز شباهت زیادی به پرایدهای جدید دارد.

هرچند صفحه کیلومترشمار و دورسنج خودرو تفاوت چندانی با پراید ندارد ولی با این حال طراحی درونی تیبا را نمی توان امری کاملا جدید یا کاملا تکراری دانست.جنس کنسول میانی در حد و اندازه خودرویی با این قیمت نبوده و به سروصدا افتادن آن در طول زمان محتمل است.

وضعیت قرارگرفتن کلیدهای روی کنسول وسط نیز رضایت بخش نیست ( البته در مقایسه، اگر بهتر از تندر ۹۰ نباشد قطعا بدتر از آن هم نخواهد بود)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید