معرفی دقیقی از خودرو تیبا | TIBA

در این قسمت از مقاله می خواهیم موضوعاتی را در خصوص اتومبیل «تیبا» و طراحی داخلی آن بیاوریم تا بیشتر با این خودرو آشنا شوید و آگاهانه دست به خرید این خودرو بزنید .

در خصوص طراحی داخلی این خودرو حرف زیادی برای گفتن نمی ماند فقط در همین حد می توان گفت که طراحی داخلی خودروی «تیبا» را نه می توانیم یک طراحی جدید و نو به شمار آوریم و نه می توانیم آن را طراحی تکراری حساب کنیم.

از جمله مواردی که می توانیم به آن ها اشاره نماییم تا به شباهت داشتن خودروی «تیبا» و دو خودروی «پراید» و «ریو» پی ببریم موارد زیر است :

حتما همه مالکان به محض ورود به کابین «تیبا»، صندلی های «ریو» را دیده اند! رودری ها نیز شباهت زیادی به «پراید»های جدید دارد.

هرچند صفحه کیلومترشمار و دورسنج خودرو تفاوت چندانی با پراید ندارد.

جنس کنسول میانی در حد و اندازه خودرویی با این قیمت نبوده و به سروصدا افتادن آن در طول زمان محتمل است. وضعیت قرارگرفتن کلیدهای روی کنسول وسط نیز رضایت بخش نیست ( البته در مقایسه، اگر بهتر از تندر ۹۰ نباشد قطعا بدتر از آن هم نخواهد بود)

با اینکه خیلی ها معتقدند پیشرانه های ۱/۵ لیتری تیبا و ریو یکسان است اما سایپایی ها به شدت با این موضوع مخالفند! آنها می گویند موتور تیبا هشت سوپاپه است درحالیکه موتورهای ریو ۱۶ سوپاپ دارند. از طرف دیگر تیبا با حداکثر قدرت ۸۰ اسب بخاری خود در حدود ۱۸ اسب بخار کمتر از ریو قدرت دارد.
با روشن نمودن خودرو و شنیدن صدای کم موتور و آرام کار کردن آن، حتما احساس رضایت اولیه ای خواهید داشت. هنگام گذاشتن اهرم دنده در دنده یک خواهید دید که این عمل با کمی دشواری روبروست.
وقتی خودرو شروع به حرکت میکند و دور میگیرد فرمان هیدرولیکی آن از سفتی خود در درحالت سکون خارج شده و ناگهان تند و تیز میشود بگونه ای که تغییر لاین های سریع را امکان پذیر می کند؛ در مورد این ویژگی باید بسیار مراقب بود چرا که هنگام این تغییر جهت ها در سرعت های بالا، قسمت انتهایی خودرو تمایل چندانی برای پیروی دستورات راننده ندارد.
برای شتاب گیری های ناگهانی تنها میتوان در همان دنده اول، روی تیبا حساب کرد؛ داشتن شتاب ۱۲ تا ۱۳ ثانیه ای نیز دلیلی بر این امر است. اما اگر به صفحه کیلومترشمار نگاه کنید خواهید دید که دور موتور تا ۸۰۰۰ درجه بندی شده و ردلاین آن نیز از ۶۰۰۰ آغاز میشود. اما درعمل خواهید دید که موتور بیشتر از ۵۰۰۰ تا ۵۲۰۰ گاز نمیخورد و بعد از آن به قولی « کات آف » میکند.

جزئیات دیگر . . .

تیبا با وزن ۱۰۲۷ کیلوگرمی خود، از فنربندی قابل قبولی برخوردار است. عکس العمل ترمزهای آن در مواقع ناگهانی به شما یادآوری میکند که باید بیشتر از اینها مراقب باشید. البته به نظر می رسد اگر ترمزهای عقب آن از کاسه ای به دیسکی تغییر میکردند، عملکرد سیستم ABS آن بسیار بهتر میشد.
آنگونه که سایپایی ها می گویند تیبا در سیکل ترکیبی مصرفی در حد ۷/۱ لیتر دارد که باک ۴۰ لیتری آن جوابگوست. در مورد وجود فضای پای کافی برای سرنشینان عقب نیز اصلا جای نگرانی نیست و باید در این مورد خاطر جمع بود. کولر خودرو نیز کابین را بخوبی خنک میکند(ظاهرا این امر تنها در چند ساعت اولیه تست این خودرو بوده و در مدت زمان های طولانی را دیگر باید از خریداران آن جویا شد)
صندوق بار تیبا با توقعات خانواده های ایرانی کاملا سازگاری داشته و مناسب است. برای دنده عقب رفتن نیز دید عقب – به خودی خود – کافی است؛ البته اگر از آینه های کوچک جانبی بهره بگیرید اندکی با مشکل روبرو خواهید شد چرا که اندازه آن مشابه آینه های پراید بوده و دید مناسبی را فراهم نمیکند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید