چند دلیل برای اینکه تیبا بخریم

میدانیم که تنها رقیب اتوموبیل پراید محصول سایپا خودروی تیبا می باشد آن هم به دلیل رنج قیمتی که دارد . این خودرو در حدود قیمت 24 میلیون تومان به فروش میرسد

حالا وقتی دو اتوموبیل پراید و تیبا را با هم مقایسه میکنیم می بینیم که تیبا پیشرفت خوبی را پشت سر گذاشته است

در ایران بدبختانه مردمی که تقاضای اتوموبیل زیر 30.000.000 تومان را دارند مجبوراند در بین چند خودرو محدود اتوموبیل خویش را برگزینند که تازه همان چند اتوموبیل محدود تفاوت چندانی با هم ندارند

به هرحال مردم دوست دارند پول حاصل از کار خود را که برای آن زحمت زیادی کشیده‌اند، درست برای خرید خودرو هزینه کنند و بهترین انتخاب را داشته باشند. چندی پیش ما یک مطلب در ارتباط با نقاط منفی تیبا منتشر کردیم. امروز در سایت چرخان می‌خواهیم  نقاط قوت این خودرو را با هم بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید…

تیبا از لحاظ ابعادی ۴۱۰۵ میلی‌متر طول، ۱۶۳۵ میلی‌متر عرض دارد. این ابعاد به شما اجازه می‌دهند تا در فضای شهرهای شلوغ و پرجمعیت در هنگام رانندگی راحت‌تر باشید و مشکل جای پارک نداشته باشید. ابعاد این خودرو باعث شده که خانم‌ها نیز طرفدار آن باشند. بر خلاف ابعاد خارجی، طراحان سایپا سعی کرده‌اند که بیشترین فضای داخلی را برای سرنشینان فراهم کنند و همچنین ابعاد صندوق عقب این خودرو نسبت به سایز بدنه، بسیار جادار و مناسب است و شما اگر یک خانواده ۴ و یا ۵ نفره هستید، می‌توانید به راحتی از فضای داخلی این خودرو بهره ببرید.

مصرف سوخت:

در شرایطی که مصرف سوخت بالای خودروها علاوه بر آلودگی شهرها، خالی شدن جیب مردم را در پی دارد، مصرف سوخت ۷.۱ لیتری تیبا در سیکل ترکیبی بسیار خوب و به صرفه است. کلا اگر خودروی کم مصرف داخلی می‌خواهید، پیشنهاد ما به شما، تیبا است. مصرف این خودرو از چیزی که اعلام رسمی شده است هم در شرایط مناسب، کمتر خواهد بود.

سواری نرم:

سیستم تعلیق تیبا بسیار نرم‌تر و راحت‌تر نسبت به خودروهایی مانند پراید و حتی خودروهای گران‌تر از آن مانند برخی از محصولات ایران خودرو عمل می‌کند. سیستم فنربندی تیبا در کنار ارتفاع مناسب آن یک سواری نرم و راحت را برای شما در شهر فراهم می‌کند و شما می‌توانید سواری بهتری را نسبت به سایر رقبای این خودرو تجربه کنید. (توجه داشته باشید که این موضوع در قیاس با خودروهای هم رده و هم قیمت مطرح میشود)

سیستم تهویه:

تیبا از سیستم تهویه مناسبی برخوردار است و نسبت به قیمت این خودرو، بخش تهویه، سرمایش و گرمایش بسیار خوب و مناسب کار می‌کند و شما در تیبا مشکلاتی که در کولرهای خودروهای پراید وجود داشت را، تجربه نمی کنید چرا که این خودرو از موتور قدرتمندتری بهره می‌برد و سیستم تهویه آن نیز عملکرد بهتری دارد.

قیمت لوارم یدکی:

اگر می خواهید خودرویی داشته باشید که قیمت لوازم یدکی آن کم باشد، تیبا یک گزینه مناسب است. لوازم یدکی این خودرو به دلیل بومی بودن در تولید، از قیمت مناسبی برخوردار هستند و اگر برای خودروی شما مشکلی ایجاد شود و خدمات پس از فروش آن نیز پایان یافته باشد، با حداقل هزینه می توانید مشکل خودروی خود را برطرف نمایید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید